Reference

Recenze pohřebních služeb PS Memoria

Jak o nás smýšlí naši klienti?

Vybrat kvalitní pohřební službu a dopřát svému blízkému důstojné rozloučení bývá mnohdy velmi těžké rozhodnutí, navíc v dobách, kdy své poslední sbohem ještě nejste připraveni definitivně dát.

Za 5 dekád fungování naší společnosti již víme, jak citlivě a diskrétně k celé věci přistupovat, jak vše správně zorganizovat a zajistit tak, aby jsme odlehčili všudypřítomnému stresu a připravili vás na ono poslední rozloučení.

Dobrý den pane Musile,

dovoluji si Vás oslovit a poděkovat za důstojný a profesionální přístup, při rozloučení s mojí maminkou Ivankou Zmítkovou. Jsme nesmírně vděčni za to, s jakou profesionalitou a pokorou jste doplnil proslov, obohatil ho o verše a přednesl ho. Všichni jsme se celého aktu bály a neuměli si situaci představit. Za celou rodinu Vám velmi děkuji, za přístup, profesionalitu a lidskost.

Velké díky Kvapilová Jindra s rodinou

Kvapilová Jindřiška

Dobrý den, chtěl bych vám jménem naší rodiny moc poděkovat za přípravu a celý průběh dnešního obřadu. Byl přesně takový, jaký jsme si přáli.

Petr Vondřich

Vážený pane Ladislave,

dovol mi, abych Ti upřímně a z celého srdce jménem svým, mé manželky a ostatních pozůstalých po našem Radkovi poděkoval za dojemný, důstojný a bezchybně zajištěný pohřeb mého švagra. Někteří smuteční hosté mně dokonce řekli, že se takto profesionálně odvedeného posledního rozloučení ještě nezúčastnili.

Děkuji za vše.

Mgr. Tomáš Kotrlý, Th.D.
Vedoucí oddělení pohřebnictví
Ministerstvo pro místní rozvoj

Tomáš Kotrlý

Dobrý den paní Kopalová, chtěl bych Vám svým jménem poděkovat za zajištění pohřbu ve čtvrtek 14 hodin Gartnerová Stanislava. Vše bylo dokonalé nádherné a dle dohody. Řečnice krásně promluvila. Za mě profesionální a citlivá organizace celé rozlučky. Děkuji Gartner Herbert

Gartner Herbert

Vážena paní Kopalová,

ráda bych Vám moc poděkovala za vypravení pohřbu mého manžela pana Ladislava Nyče. Za Váš přístup a za vše co jste pro nás v této bolavé chvíli všichni udělali.

S pozdravem Hana Nyčová

John Doe

Dobrý den, paní Kopalová,

rádi bychom Vám, celé rodině a  všem Vašim zaměstnancům popřáli hezký a úspěšný nový rok 2023.
Bohužel úmrtí naší babičky, paní Irenky Strnádkové se datovalo na Štědrý den,kdy vánoční atmosféra umocnila smutek a úzkost.
Proto jsme byli velmi vděční za Vaši vstřícnost a ochotu vše potřebné vyřídit mezi svátky.
Velmi si vážíme Vašeho přístupu a profesionálního chování Vašich zaměstnanců.
rodina Strnádkova

Dobrý den,

děkujeme za vzornou organizaci pohřbu, byl krásný, jestli se to o pohřbu vůbec dá říci.

Ing. Milan Kolář

Vážená paní Foitová,

chtěl bych Vám ještě jednou moc poděkovat za krásnou a dojemnou smuteční řeč.

S pozdravem Werner Harting

Werner Harting

Dobry vecer pani Kopalova, rad bych Vam moc podekoval za cely pohreb, prevoz dedova tela z nemocnice, proste za vse spojene s jeho umrtim. Pohreb samotny byl nadherny, vsechno bylo perfektni, byli jsme moc spokojeni! Jeste jednou dekuji za dedu i celou rodinu, Jula Bittmann

Jula Bittmann

Dobrý den, prosím přijměte naše poděkování za ochotu a vstřícnost při sjednávání smutečního obřadu. Všem, kteří se podíleli na realizaci našeho smutečního obřadu děkujeme. Velmi si vážíme, že jste nám umožnili rozloučit se dle našich přání. Děkujeme za váš vysoce profesionální a zároveň lidský přístup .

Martina Havlínová, Hana Brůhová

Dobrý den Paní Kopalová, chtěli jsme Vám dodatečně poděkovat za profesionální uspořádání posledního rozloučení s naší maminkou. Byli jsme velmi spokojeni zejména s přednesem smuteční řeči od pana Žura.

Děkuji.

S pozdravem Tomáš Kosina

Tomáš Kosina

Paní Bláhová, děkujeme za vše ve věci zařízení pohřbu paní Jitky Müllerové. Vše proběhlo bez chyby a profesionálně. Smuteční oběd jsme zařídili v restauraci York na Kunratické ulici – opět kladné ohlasy. Ještě jednou děkujeme a zdravíme Vás.

Ing. Jan Černý, Ing. Jitka Černá

Je těžké říci, že poslední rozloučení s milovaným člověkem může být krásné…. pro každého příbuzného je to bolestné a strašné…. Ale díky Pohřební službě rodiny Kopalových, pro mne a mou rodinu, krásné bylo. Profesionalita, lidský přístup a vše TOP. Děkuji. Také jsem dámám z Větrné zanesla s díky bonboniéru. Děkujeme a zůstaňte stále tak skvělí, jak jste.

Helen Křížová

Vážená paní Kopalová,
děkujeme za skvělou organizaci a decentní provedení rozptylu, jakož i za převoz urny z Kutné Hory do Jablonce a skvělý tip na restauraci pro pohřební hostinu.
Byli jsme nadmíru spokojeni s každým detailem průběhu obřadu.
S pozdravem a s díky

Posseltovi, Zbraslavice

Dobrý den, chci vám poděkovat za velice profesionální provedení posledního rozloučení na Rašovce v sobotu 7.12.2019. Přes nepřízeň počasí a špatnou sjízdnost jste vše zařídili dle přání objednavatele. Děkujeme vám.

Šmídovi Liberec

Od zahájení provozu Oddělení soudního lékařství v Krajské nemocnici Liberec spolupracujeme s Pohřební službou Kopal, která dříve provozovala krematorium v Liberci a v současné době otevírá nové krematorium v Novinách pod Ralskem, které bude disponovat pecí schopnou zpopelnit i extrémně obézní zemřelé, jejichž počet neustále stoupá. Díky tomuto zařízení získává Liberecký kraj nejmodernější krematorium v České republice, které může poskytovat služby i sousedním krajům, které musí převážet extrémně obézní zemřelé do krematoria v Táboře tak, jak to dříve musel dělat i Liberecký kraj.

MUDr. MVDr. Tomáš Adámek
Primář oddělení soudního lékařství a toxikologie Krajské nemocnice Liberec, a.s.

S pohřební službou pana Ladislava Kopala spolupracujeme již 30 let a je nám potěšením, že jsme se mohli spolupodílet na vytváření firmy s širokým záběrem. Láďa Kopal, nejen jako majitel, ale též jako dlouholetý předseda sdružení pohřebnictví v ČR, vždy klade důraz na profesionalitu pohřebnictví a kvalitu poskytovaných služeb, k tomu potřebuje kvalitní výrobky a spolehlivé dodavatele, kterým jsme se v rámci naší spolupráce vždy snažili být. Jsme připraveni podporovat i další aktivity pana Kopala v rámci rozvoje pohřebnictví, a to nejen v oblasti pravidelných dodávek ryze českých celodřevěných rakví.

Ing. Michal Třešňák
Jednatel – SETORA, spol. s r.o. – výroba rakví

Dobrý den paní Bláhová,

chtěla bych Vám a panu Kopalovi poděkovat za včerejší obřad. Bylo to velmi dobře zorganizované a důstojné. Děkuji.

Lenka Sirghi

Dobrý den,

chtěla bych Vám ještě jednou moc poděkovat za vřelost, vstřícnost a empatii při vyřizování pohřbu babičky. Vše proběhlo krásně, podle našich představ.

Děkuji.

Lada Valentová

Pan Ladislav Kopal má s městem od roku 1995 uzavřenou smlouvu o dílo na správu a údržbu hřbitovů a nájemní smlouvu na pronájem smuteční síně. Dlouholetá spolupráce je bezproblémová. Při řešení podnětů ze strany města, podnětů od občanů bylo jednání ze strany pana Kopala vždy vstřícné a profesionální. Tohoto přístupu si velmi vážím.

RNDr. Jiří Čeřovský
Primátor Jablonce nad Nisou

Pana Ladislava Kopala znám od konce roku 1990, kdy jsme zakládali s dalšími kolegy z branže zakládali Sdružení pohřebnictví v ČR. Následně byl opakovaně zvolen do představenstva Sdružení pohřebnictví v ČR (nyní zapsaný spolek), jehož je poslední léta předsedou.  Od prvopočátku jsem jej vnímal jako cílevědomého, seriozního a vstřícného pracovníka i podnikatele, který společně usiloval o zásadní změny v kvalitě pohřebních služeb. Vážil jsem si ho po celou dobu naší známosti. Nicméně před ním v současnosti navíc hluboce smekám za to, co dokázal se svými spolupracovníky při výstavbě nového, moderního krematoria v Novinách pod Ralskem. Jeho příkladný přístup k zákazníkům i se svými pracovníky a kvalita jejich práce dává dostatečnou záruku toho, aby svůj záměr na dobudování i obřadní síně a celého zázemí úspěšně realizovali.
Vláďo, držím palce a jsem hrdý, že Tě mohu považovat za svého dobrého kamaráda.

Ing. Václav Graf

Chtěla bych poděkovat za citlivost a profesionální chování. Jménem tatínka Jana Kučky. Děkuji dcera Pavlína Dedecjusová.

Pavlína Dedecjusová

Děkuji vaší firmě za dnešní rozloučení s maminkou. Když to vezmu od začátku. Příjezd pro zesnulou byl super. Hned po vystoupení mi bylo kondolováno. Pánové měli i decentní parfém příjemné vůně. Po nutném papírování naložili tělo mamky a v tichosti odešli. Další krok bylo sezení v kanceláři a vybrání si všeho. Také super, příjemné vystupování, krásné prostředí a paní co mile ráda poradila co a jak. Výběr široký v celém nabízeném sortimentu. Dnešní obřad nádehra. Při příchodu na hřbitov poslední doladění s personálem a obřad mohl začít. Vše podle představ, personál profesionální vystupování prostě paráda. Moc moc děkuji firmě Pohřební služba Kopalovi za skvěle odvedenou práci při posledním rozloučením s mamkou.

Rostislav Flégl

S pohřební službou Ladislava Kopala spolupracuji již od roku 1998. Náš pracovní, vždy příkladný a naprosto profesionální, vztah přešel za těch 22 let do vztahu přátelského. Vždy jsem si pana Kopala a toho jak si vede pohřební službu velmi vážil. Profesionální přístup k provozování pohřební služby by měl být příkladem ostatním pohřebním službám v republice.

Petr Kraus - výrobce rakví z Mimoně

S pohřební službou Ladislav Kopal spolupracujeme již řadu let. Velmi si vážíme empatického a naprosto profesionálního, přitom lidského přístupu všech zaměstnanců. Vstřícné a milé jednání, spolehlivost i ochota pomoci a poradit s čímkoliv je přirozenou samozřejmostí. Této bezproblémové spolupráce si velmi ceníme.

Domov důchodců Jablonecké Paseky

„Dobrý den, paní Kopalová, ještě jednou děkujeme za vstřícnost a ochotu a nedá mi, abych Vám nenapsala, že jsem se dnes koukla na Vaši stránku se seznamem zemřelých. Paní Bartoníčkovou znám už od dětství, byla to krásná a milá paní a dnes vím, podle roku narození, že věnuji vzpomínku té Kristě, kterou jsem tak dlouho znala.
Mějte se moc hezky.“

H.Höcková

„Dobrý den paní Kopalová, ještě jednou děkuji za perfektní služby. Přeji krásný den.“

Marincova

„Vážená paní Kopalová,
smrt blízkého člověka je bolestivá. Pohřeb, tedy oficiální rozloučení s ním, je příležitostí k otevřenému a úlevovému žalu, jeho organizace, zvláště pro člověka, který se v místě jeho konání příliš nevyzná, je obtížná. Chtěl bych Vám osobně poděkovat za nevšední ochotu a vstřícnost s jakou jste mi pomohla uspořádat pohřeb mé tety paní Jarmily Vejlupkové. Perfektní zajištění, profesionální postoj Vašeho syna, vystoupení řečníka pana Musila až po zhotovení nápisu na pomníku hodnotím na jedničku. Stejně tak Vaše doporučení na restauraci KLUB X , kde jsme byli všichni moc spokojení, přispělo k důstojnému završení našeho smutečního dne. Při příští cestě do Jablonce se zastavím uhradit zhotovení nápisu.
Za všechny smuteční hosty ještě jednou děkuje a chválí Miloš Lebeda.“

Miloš Lebeda

„Dobrý den paní Kopalová!
Dovoluji si alespoň touto cestou poděkovat všem zúčastněným pracovníkům pohřební služby, kterou vlastníte.
V běžném životě stále narážíme na problémy s nefunkčností úředníků a služeb a nestává se často, že věci fungují tak, jak mají.
V hlubokém smutku jsem proto s rodinou uvítal citlivý a vysoce profesionální přístup Vaší pohřební služby ve všech oblastech, které se pohřbu mé matky paní Vlasty Frömelové dne 3.11.17 v Jablonci n. N. týkaly.
Počínaje úvodním telefonátem a racionální organizací objednávky s citlivou a nefalšovaně ochotnou pomocí až po samotný důstojný a výborně organizovaný obřad. Veřejný ústní projev mi není cizí a vím, jak je na veřejnosti mluvit těžké (dodnes chodím ve svém oboru i vyučovat). O to více dokážu ocenit výkon smutečního řečníka z hlediska kompozice proslovu i vlastního přednesu, prosím proto o tlumočení velkého poděkování.
Přeji Vám i všem pracovníkům hodně uspokojení z náročné a přitom vzorně a kvalitně vykonávané práce s naplněním smysluplného poslání, kterému vzájemně rozumíme.
S pozdravem MUDr. Jaroslav Frömel“

MUDr. Jaroslav Frömel