Proč my

Proč realizovat pohřeb s námi

Nabízíme skutečně komplexní a transparentní služby bez skrytých cenových navýšení či polopravd. Na co si dát při výběru pohřební služby pozor, Vám vysvětlíme v následujících čtyřech krátkých bodech.

Komplexní pohřební služby

Naším cílem je poskytnout Vám oporu v průběhu celého procesu a splnit Vaše představy o poslední cestě zesnulého od úmrtí až po předání urny sjednavateli či uložení zesnulého do hrobu.

Takové služby zahrnují mimo jiné pohotovostní výjezdy k zesnulému v jakoukoli denní i noční hodinu, sjednání jakýchkoli pohřebních služeb (obřad, poslední rozloučení aj.) i o víkendu či svátcích a možnost sjednání těchto služeb on-line. Mezi další standardní služby naší společnosti patří úprava zemřelého či poskytnutí zázemí pro úpravu zemřelého pozůstalým, zajištění květinové výzdoby, hudby a obřadního vozu k pietnímu rozloučení. Zároveň Vám můžeme nabídnout provedení posledního rozloučení v obřadní síni v naší správě, výkop hrobu našimi hrobníky, provedení exhumace, rozptyl na k tomu určené loučce či zpopelnění v našem soukromém krematoriu v Novinách pod Ralskem. Individuálně zajišťujeme i převozy zemřelých ze zahraniční do České republiky či naopak, včetně vyřízení nezbytné dokumentace.

Práce se zemřelým i pozůstalými musí vždy probíhat pietně, citlivě a diskrétně s pokorou a úctou. Naším záměrem je minimalizovat převozy zemřelých mezi institucemi zajišťujícími odděleně jednotlivé služby (jako jsou pohotovostní výjezdy, kremace, obřady či rozptyly) a tyto služby poskytovat dohromady v rámci jedné rodinné společnosti se stálými zaměstnanci, což je i v dnešní době v našem oboru raritní.

Rodinná společnost:

Rodinná společnost je obvykle zárukou svědomitého přístupu zaměstnanců a jsme pyšní na to, že u nás to je skutečností již po tři generace.

Téměř padesátiletá praxe v oboru pohřebnictví v Jablonci nad Nisou nám poskytla zkušenosti, díky kterým se neustále zdokonalujeme a modernizujeme vybavení i nabídku našich služeb, ale zároveň si vážíme tradičního přístupu k zemřelým i pozůstalým, který je třeba zachovat.

Většina zaměstnanců naší společnosti jsou členové naší rodiny a ostatní zaměstnanci jsou pečlivě vybíráni.

Cena nabízených služeb:

Ceny služeb nabízených různými společnostmi v tomto odvětví se v rámci regionů zpravidla nijak významně neliší, ačkoli některé společnosti mohou lákat spotřebitele na zavádějící titulky o akčních cenách od poměrně nízkých částek. Důrazně doporučujeme si poskytovatele pohřebních služeb vybírat podle kvality nabízených služeb, pozitivních ohlasů a ochoty zaměstnanců, kterou poznáte již při prvním kontaktu. Nebojte se změnit pohřební službu i v okamžiku, kdy Vám sjednavatel předloží nabídku, která neodpovídá Vašim představám nebo předem avizované ceně.

Historie, osvědčení a vzdělání

Ve všech službách by měli být odborníci a v pohřebnictví tomu není jinak. Pro záruku kvalitních služeb je důležité, aby zaměstnanci pohřební služby byli schopni se v tomto oboru zdokonalovat a vzdělávat se. Zároveň ve prospěch společnosti mluví i dlouholetá praxe s pozitivními ohlasy.

Historie naší společnosti sahá až do roku 1975 (více v záložce O nás) a je nositelem Znaku kvality, který je udělován Sdružením pohřebnictví vždy na tři roky, během nichž dochází k plánovaným i náhodným kontrolám sledujícím dodržování stanovených zásad. Znak kvality obhajujeme úspěšně každé dva roky.

Ladislav Kopal ml. je absolventem maturitního studia oboru Podnikání s odbornou specializací provozování pohřební služby SOŠUP ve Světlé nad Sázavou, která jako jediná v České republice nabízí studium v oboru pohřebnictví. Dále je držitelem mezinárodního certifikátu Hygienické zaopatření lidských pozůstatků, stejně jako Jan Kopal.

Ladislav Kopal st. je dlouholetým předsedou Sdružení pohřebnictví, které funguje již 30 let, a je považován za jednu z největších kapacit v oboru pohřebnictví v České republice. Rozhovory s ním na téma aktuálních problémů týkajících se pohřebnictví můžete vidět například v archivu televize DVTV (odkaz zde).