Aktuality

Exkluzivní spolupráci s výrobcem rakví SETORA

Přemýšlel jsem, jak dále zkvalitnit naše služby a odlišit se ještě více od konkurence, a povedlo se! Představuji Vám exkluzivní spolupráci s výrobcem rakví SETORA.

Stali jsme se naprostým unikátem, neboť díky dlouhodobé  spolupráci s touto společností začínáme standardně používat pro pohřeb bez obřadu celodřevěné rakve z řady Green line, které jsou kvalitou svého zpracování původně určené pro obřadní účely. Cena však zůstává u nás stejná, jako u dosavadní základní varianty rakve pro pohřeb bez obřadu. Tato nová řada rakví určených pro bezobřadní pohřeb bude u nás prodávaná symbolicky pod názvem:

 L.K.-B.O-Quality.

Iniciály L. K. patří mému otci, který byl velkým kritikem papírových a jim podobných rakví, a já bych rád navázal na jeho snahu o neustálé zkvalitňování pohřebních služeb, které by měly být na vysoké úrovni dostupné pro každého, a to včetně kvalitní rakve i pro pohřeb bez obřadu určené přímo k žehu.

Vzhledem k tomu, že se jedná o důležitý milník v dalším rozvoji našich služeb, rád bych vám přiblížil problematiku tzv. bezobřadních rakví.

Pohřeb bez obřadu je často vnímán pohřebními službami jako nejlevnější varianta pohřbu, který pozůstalý nevidí, takže zemřelý je uložen do mnohdy nedůstojných až kazových rakví nebo rakví vyrobených z papíru či materiálu podobnému sololitu.

Kvůli občasné poptávce klientů po papírové rakvi si jeden takový druh ponecháme, ovšem nevidím nadále důvod k používání papírové rakve. Jde o ekologii? Budete se divit, ale ke zpopelnění papírové rakve je potřeba výrazně více plynu než pro zpopelnění dřevěné rakve. Podle výrobce je i samotná výroba papírové rakve ekologicky mnohem náročnější než výroba rakve dřevěné.

Slogan společnosti SETORA je „SETORA JE ZELENÁ“ a jak už ze zmiňovaného názvu Green line tušíte, jde o ekologickou nelakovanou rakev přírodní barvy natřenou nesyntetickým olejem, která je uvnitř vybavena přírodní bavlněnou vložkou. Tato řada rakví je primárně určena pro obřady, ale u nás se snažíme věci dělat jinak – lépe a SETORA má stejnou filozofii. Jedná se o ryze českou společnost používající převážně české materiály se zaměřením na ekologii, která disponuje největším výběrem barev a typů rakví v České republice. Neustále na sobě pracují, nevynechají žádný veletrh nebo příležitost k pokroku a je mi tedy ctí stát se jejich výhradním odběratelem a nabídnout vám zase něco navíc. Přikládám fotky řady těchto rakví a fotky společnosti Setora z minulého týdne, kdy se konal den otevřených dveří a jednání sdružení pohřebnictví  kterého jsme se rádi zúčastnili.